Co dětem chutná

Zde nabízíme maminkám našich dětí nápady na pomazánky, které v MŠ připravují paní kuchařky. Někdy jsou maminky přesvědčené, že děti ve školce  pomazánky nejí, ale opak je pravdou. Děti si při svačině přidávají a nebývají žádné nedojedené zbytky. Snad Vás tato stránka inspiruje. Přejeme dobrou chuť.

ŠPENÁTOVÁ POMAZÁNKA

Cibulku nakrájet najemno, na másle zesklovatět, přidat špenátový protlak, dusit doměkka, osolit. Přidat česnek, vejce, nechat dusit (aby se vydusila voda), vychladit.

Vychlazené vyšlehat v mixéru s taveným sýrem a Ramou.

KVĚTÁKOVÁ POMAZÁNKA

Uvařit květák. Rozmačkat vidličkou. Vychladit. Přidat měkký sýr, Ramu, sůl, plnotučnou hořčici. Vyšlehat v mixéru. Přidat nakrájenou petrželku.

POMAZÁNKA Z NIVY

Najemno nastrouhat syrový celer a nivu, přidat tavený sýr a Ramu. Osolit podle chuti. Opět vyšlehat v mixéru. Zdobíme kouskem jablíčka.

POMAZÁNKA Z CIZRNY

Uvařenou cizrnu pomeleme. V míse vyšleháme tavený sýr s trochou mléka, přidáme cizrnu, najemno nakrájenou cibulku, stroužek česneku a na malé kousky pokrájená rajčata (bez jadřinců). Přidáme Ramu. Vše smícháme a vyšleháme. Dochutíme solí. Zdobíme zelenou paprikou.

POMAZÁNKA Z TRESČÍCH JATER

Vyšleháme tavený sýr s trochou mléka. Z tresčích jater slijeme olej. Přidáme najemno nakrájenou cibulku, trochu Ramy a vyšleháme. Dochutíme solí.

POMAZÁNKA ZE SMAŽENÝCH VAJEC

Usmažíme 2-3 vejce, necháme vychladnout. Vyšleháme tavený sýr s trochou mléka, přidáme cibulku, pažitku nebo pórek (jemně nakrájený), trochu Ramy.  Dochutíme solí, hořčicí nebo Podravkou a přidáme vychladlá smažená vajíčka a vše vyšleháme do jemna.

POMAZÁNKA DROŽĎOVÁ

Usmažit cibulku na másle (zesklovatět) a rozpustit kvasnice (1 kostka). Přidáme 2 -3 vejce a necháme srazit v kvasnicích. Vychladíme. Našleháme asi 10 dkg Ramy a přidáme 1 Madetu (velké balení). Ochutíme plnotučnou hořčicí, Vegetou a solí. Přidáme rozpuštěné kvasnice s vejcem a znova vyšleháme do jemna.