děti

 

Vážení rodiče,
zítra nás čeká výlet, na který se všichni těšíme 🙂 Koukala jsem na počasí, má být v Jihlavě celý den jasno a 25 stupňů. Myslím, že děti mohou jet klidně hned v kratších kalhotech, nebo jim nějaké lehké kraťasy přibalte s sebou do baťůžku. Jednu svačinku budeme mít školkovou + pití, další nějakou menší a pití, jim ještě můžete dát do batůžku. Vracíme se do školky okolo jedné hodiny, kde budeme mít oběd. Nezapomeňte dát dětem pokrývku hlavy, přibalit přece jenom pláštěnku a pokud potřebují kinedryl, ještě lístek se souhlasem s podáním při zpáteční cestě. Do MŠ se vracíme cca 13:00 hod, budeme mít oběd. Pokud si chcete své dítko vyzvednout po obědě, stačí přijít v 13:30 – 14:00 hod. Budeme se těšit zítra v 7:15 v autobuse. Pokud máte nějaké dotazy, určitě pište nebo volejte 🙂
Krásný zbytek dne ☀️

 

Vážení rodiče,

 

z důvodu dalšího očkování na COVID-19 nebude v úterý 1. 6. 2021 v mateřské škole fungovat kuchyně. Také bude výrazně oslaben počet zaměstnanců. Chtěli bychom Vás požádat, aby si děti na tento den přinesly jídlo z domova a pokud to bude jenom možné, abyste si děti vyzvedli v poledne. V tento den máme v plánu jít na celé dopoledne na pěší výlet po okolí Pacova. Děti budou mít batůžek, ve kterém si ponesou jednu svačinku a pití na dopoledne (před odchodem budeme mít pití „školkové“). Po návratu si snědí oběd přinesený z domova – oběd bude v podepsané krabičce a bude uložen v lednici. Pokud zůstanou na odpoledne musí mít ještě jednu svačinku z domova.

Na sebe: pohodlná a pevná obuv, vhodné pohodlné oblečení k aktuálnímu počasí, pokrývka hlavy! (sledujte počasí!)

 

Děkujeme za Vaši ochotu a spolupráci. Pevně věříme, že tento den bude pro všechny zážitkem 😊

 

 

7. 5. 2021

 

Vážení rodiče,

 

od 10. 5. 2021 bude opět obnoven provoz mateřské školy. Děti se nebudou testovat, nemusí mít roušku ani respirátor. I nadále bude platit dodržování hygienických opatření. Děti přivádí pouze jedna osoba, do MŠ vstupuje pouze s respirátorem, u vchodu použije desinfekci na ruce. V prostorách školy se zdržuje co nejkratší dobu. Děti si před vstupem do třídy důkladně umyjí ruce. Předem děkujeme za dodržování všech opatření. Těšíme se na viděnou.

 

 

Vážení rodiče,

 

vítáme Vás na stránkách mateřské školy Pacov, Jatecká. Informace týkající se zápisu pro nové děti na školní rok 2021/2022 naleznete  v seznamu po levé straně pod názvem Zápis do MŠ Jatecká.

 

 

 

 

 

 

9. 4. 2021

 

Vážení rodiče,

 

Od 12.dubna 2021 bude na základě rozhodnutí vlády mateřská škola otevřena pouze pro děti, pro které je předškolní vzdělávání povinné a pro děti, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci IZS.  Provoz mateřské školy bude po dobu MO od 6 :30 do 16:00 hod

 

Zákonní zástupci mladších dětí, kteří patří do tzv. vybraných profesí (dle mimořádného opatření) – je třeba nahlásit do MŠ PŘEDEM!!!

Pro děti plnící povinnou předškolní docházku není potřeba přihláška, stačí napsat do e-mailu školky, že dítě dorazí.

 

POKUD PŘIVEDE DO MŠ V DEN TESTOVÁNÍ NĚKDO JINÝ, NEŽ JEHO ZÁKONNÝ ZÁSTUPCE, MUSÍ MÍT DOTYČNÝ PLNOUC MOC, ŽE MŮŽE BÝT DÍTĚ OTESTOVÁNO. DĚKUJI ZA POCHOPENÍ.

 

Vybírám pro Vás to podstatné, co se bude týkat Vás a Vašich dětí při návratu do provozu naší školky:

 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že v návaznosti na jednání Vlády ČR dne 6. dubna 2021 bylo vydáno Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních a 1. fázi rozvolnění umožňuje osobní přítomnost na vzdělávání nově od 12. 4. 2021 v mateřských školách:

 dětem, které mají povinné předškolní vzdělávání ve skupině maximální 15 dětí, pro děti, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci IZS a dětem mateřské školy a třídy zřízené podle § 16 odst.9 školského zákona

 

Vybrané profese

 

Příslušnost k vybraným profesím zákonný zástupce doloží škole potvrzením zaměstnavatele.

 

POTVRZENÍ-O-ZAMĚSTNÁNÍ-PRO-IZS-PRACOVNÍKY

 

Při vstupu do MŠ budou mít děti zdravotnickou obličejovou masku a podstoupí neinvazivní testování. 

Předpoklady osobní přítomnosti dítěte na prezenčním vyučování:

  • nemá příznaky onemocnění COVID – 19 či jiného infekčního onemocnění
  • podstoupí ve stanovené frekvenci neinvazivní vyšetření na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2
  • děti v mateřské škole nejsou povinny  nosit ochranný prostředek k zakrytí úst a nosu
  • Pokud rodiče odmítnout testovat své děti, tak děti nemohou nastoupit do MŠ.

 

Další otázky Vám budou zodpovězeny na online schůzce v sobotou od 19.00 hod. Odkaz k připojení obdržíte zítra na Váš e-mail.

 

Upozornění: Vývoj situace v rozvolňování epidemiologických opatření se neustála vyvíjí a mění, proto nemůžeme zaručit, že otevření skutečně proběhne tak, jak je uvedeno výše. Změny Vám budeme popřípadě zveřejňovat, tak jak, budou přicházet.

 

Podrobnější informace ohledně pondělního ranního příchodu obdržíte během víkendu do Vašich e-mailů.

 

Zároveň bych Vás chtěla požádat – pokud víte, že dítě do MŠ nenastoupí, prosím o nahlášení této skutečnosti během víkendu do emailu MŠ. Děkuji za pochopení.

 

 

 

 

Vážení rodiče,

 

naše škola se pro děti, které plní povinnou předškolní docházku, otevírá v pondělí 12. dubna 2021. Prosím, sledujte aktuality, které budou vloženy nejspíše až v pátek odpoledne (případně během víkendu), a přinesou informace ohledně provozu naší MŠ po jejím znovuotevření.

Děkujeme za pochopení

 

 

 

19. 3. 2021

Vážení rodiče,

na základě usnesení vlády se prodlužuje uzavření mateřské školy do odvolání. Děkujeme za pochopení.

 

 

Vážení rodiče, vytvořili jsme pro Vás novou stránku, kam budeme vkládat materiály k distanční výuce, náměty na tvoření, básničky, písničky a jiné. Najdete ji po levé straně v seznamu pod názvem „Distanční výuka„.

 

1. 3. 2021  –  OŠETŘOVNÉ

Tiskopis k uplatnění nároku na ošetřovné vyplní žadatel – tj. pečující osoba, poté ho předloží svému zaměstnavateli,

který jej předá po doplnění příslušných údajů místně příslušné OSSZ.

Mateřská škola tiskopisy nevydává ani nepotvrzuje.

 

https://eportal.cssz.cz/web/portal/-/tiskopisy/zoppd-m

 

Doporučuji si projít všechny informace na portálu ČSSZ,  je zde zveřejněna i vzorová vyplněná žádost.

 

https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu

28. 2. 2021

Mimořádný provoz pro děti zdravotníků a jiných profesí během uzavření zajišťuje MŠ Za Branou. Pokud budou rodiče potřebovat přihlásit své dítě, volejte na číslo 777 025 907. Pro přihlašování dětí je nutné mít potvrzení o zaměstnání. Po té se MŠ dohodne na podrobnostech nástupu a provozu. Péče bude zpravidla poskytována až od druhého dne po podání přihlášky.

Přihláška ke stažení je na web. stránkách MŠ Za Branou.

 

27. 2. 2021

Vážení rodiče,

 

vzhledem k současné epidemiologické situaci přijala vláda ČR nová krizová opatření a  vyhlásila nouzový stav. Jedním z opatření je uzavření mateřských škol. Naše mateřská škola bude tudíž od 1. 3. 2021 po dobu tří týdnů uzavřena. Dětem bude umožněna distanční výuka. Opět budeme vkládat na naše webové stránky úkoly, pracovní listy náměty na tvoření a jiné.

 

Sledujte, prosím, naše stránky, kde Vás budeme průběžně informovat o vývoji situace.

V případě dotazů můžete volat na tel. č. 702 020 343

Děkujeme za pochopení

 

 

 

23. 2. 2021

Vážení rodiče,

za současné nelehké situace přijímáme do MŠ pouze děti, které nejeví žádné známky onemocnění Covid-19. Dítě s kašlem, rýmou, zánětem spojivek atd. NEBUDE DO MŠ PŘIJATO!

V případě, že se u některého z členů Vaší domácnosti objevily příznaky onemocnění COVID-19, má prokázané onemocnění či někdo z rodiny přišel do kontaktu s nakaženým, okamžitě nás kontaktujte na číslech v jednotlivých třídách nebo na tel. čísle 702 020 343
Děkujeme Vám, dodržujete nastavená pravidla a pomáháte nám tuto nelehkou situaci zvládnout.

22. 2. 2021

Vážení rodiče, fotografie z karnevalu najdete jak na stránkách tříd, tak ve společné fotogalerii.

 

 

Do nového roku přejeme moře štěstí, oceán lásky, potok zdraví, pramínek naděje a jen kapičku zklamání. Připojujeme poděkování za Vaši důvěru a těšíme se na milou spolupráci i v nadcházejícím roce 2021.

Kolektiv MŠ Jatecká

Uzavření Mateřské školy Jatecká

S ohledem na karanténní opatření bude od pondělí 14. prosince do odvolání uzavřena Mateřská škola Jatecká.

 

Vážení rodiče,

 

bohužel jsme se opět dostali do situace, kdy jsme z důvodu karantény nuceni uzavřít mateřskou školu. Jakmile budu mít informace od KHS, budu vás neprodleně kontaktovat. Děkuji za trpělivost a pochopení.

 

L. Brodská

 

 

 

 

14. 11. 2020

 

Vážení rodiče,

 

mateřská škola bude otevřena ve středu 18. 11. 2020 v obvyklém režimu. Nadále žádáme o přísné dodržování hygienických opatření – desinfekce rukou při vstupu do MŠ, omezený počet rodinných příslušníků, které doprovází dítě do MŠ, vstup pouze s rouškou.

Těšíme se na shledání a přejeme všem pevné zdraví.

 

 

 

9. 11. 2020

Vážení rodiče, na stránkách jednotlivých tříd jsou vloženy pracovní listy a úkoly pro děti.

 

 

 

30. 10. 2020

 

Uzavření Mateřské školy Za Branou a Mateřské školy Jatecká.

 

S ohledem na karanténní opatření jsme nuceni uzavřít na nezbytně nutnou dobu – cca 14 dní obě provozované mateřské školy. Počet zaměstnanců v karanténě nám znemožňuje školky provozovat.

 

Pro rodiče dětí v tzv. krizových profesích a pro situace rodičů, kde není možné jiné řešení, bude připraveno provizorní řešení ve školní družině Za Branou (objekt školní jídelny).

 

V případě potřeby kontaktujte vedení vaší mateřské školy:

 

MŠ Za Branou: Bc. Dana Maděrová – 777 025 907

MŠ Jatecká: Mgr. Lucie Brodská – 702 020 343

 

Děkujeme za pochopení a opětovně apeluji na osobní odpovědnost každého z nás.

 

Ing. Lukáš Vlček, starosta města

 

 

 

 

 

 

21. 10. 2020

 

Vážení rodiče,

 

vzhledem k neustále se zhoršující epidemiologické situaci začnou od čtvrtka 22. 10. 2020 platit nová, přísnější opatření, o kterých rozhodla vláda. Je omezený pohyb osob a uzavřená zůstane velká část obchodů i služeb. Vzhledem k velice vážné situaci jsme se rozhodli prokonzultovat provoz MŠ s radou města.

 

Rada města na svém zasedání dne 22. 10. 2020 projednávala problematiku provozu mateřských škol v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a přijala toto doporučení: zákonným zástupcům, kteří zůstávají doma na mateřské dovolené, pobírají ošetřovné na druhé dítě, popř. jsou bez zaměstnání, je doporučeno,  aby po dobu platnosti nouzového stavu zvážili přítomnost dítěte v mateřské škole.

 

S každým novým příchodem dítěte a jeho rodičů, popř. prarodičů, atd. se zvyšuje riziko nákazy. Těší nás, že děti chtějí do mateřských škol docházet, ale v této situaci je nutná ohleduplnost nás všech. Pevně věříme, že zodpovědným přístupem nás všech tuto nelehkou situaci společně zvládneme.

 

 

 

 

19. 10. 2020

 

Vážení rodiče,

i přes to, že mimořádné opatření státu o uzavření škol se netýká předškolního vzdělávání, žádáme z důvodu ochrany a prevence šíření infekčního onemocnění COVID -19 rodiče dětí, které jsou na MD, bez zaměstnání či čerpají ošetřovné na dítě školou povinné, aby zvážili docházku dětí do MŠ.

 

Nepodceňujte, prosím, zdravotní stav svých dětí a nevoďte děti s příznaky respiračního onemocnění nebo jiného zdravotního oslabení.
Prosíme všechny o dodržování hygienických zásad a pokynů, které nám všem umožní tuto nelehkou situaci zvládnout.

Mateřská škola bude prozatím fungovat v běžném režimu. K případnému omezení nebo uzavření mateřské školy může dojít kdykoli na základě rozhodnutí KHS.

 

Prosíme Vás o dodržování následujících doporučení:
• vstup do budovy a pohyb po mateřské škole je povolen pouze s rouškou
• V budově školy je doporučeno dodržovat rozestupy.
• při vstupu do MŠ používejte, prosím, desinfekci na ruce
• Je doporučeno minimalizovat počet osob, které přivádí a odvádí dítě do/z mateřské školy.
• Zákonní zástupci a pověřené osoby se ve vnitřních prostorách školy zdržují jen po nezbytně nutnou dobu a

 

Opatření se mohou měnit v návaznosti na nařízení Ministerstva zdravotnictví.

 

 

Velmi Vám děkujeme za pochopení, vstřícnost a přejeme Vám i Vaším rodinám pevné zdraví.

 

 

2.9.2020

Vážení rodiče, srdečně vás zveme na informační schůzku, která se koná ve středu 9. 9. 2020 od 16:00 hod ve třídě Soviček.

 

 

28.8.2020

 

AKTUÁLNÍ SDĚLENÍ

 

Vážení rodiče, blíží se konec letních prázdnin a s ním nová opatření k začátku školního roku, který začne v úterý 1. 9. 2020.

 

Vzhledem k aktuálním mimořádným a ochranným opatřením COVID 19 se budou rodiče řídit těmito pokyny:

  • mateřská škola zahájí svou činnost v plném rozsahu.
  • od dětí se již nebude vyžadovat potvrzení o bezinfekčnosti
  • prosíme rodiče, aby do mateřské školy vstupovali s ochrannými prostředky dýchacích cest a u vstupu použili dezinfekci na ruce
  • děti, zákonní zástupci, či jiné osoby s příznaky infekčního onemocnění nesmí do školy vstupovat. V případě, že se u dítěte během dne objeví příznaky infekčního onemocnění, bude MŠ neprodleně kontaktovat zákonné zástupce. Je proto nutné aktualizovat telefonní kontakt na třídách.
  • MŠ bude zákonné zástupce aktuálně informovat o stanovených hygienických a protiepidemických pravidlech podle tzv. „SEMAFORU“.

 

Věříme, že při důsledném dodržování všech hygienických opatření a za vaší spolupráce vše hravě zvládneme 🙂

 

19. 8. 2020

AKTUÁLNÍ INFORMACE k provozu MŠ od 1. 9. 2020

MŠ zahájí svoji činnost 1.9. 2020 v plném rozsahu v souladu se školskými právními předpisy.

Od dětí se před prvním příchodem do MŠ NEVYŽADUJE PROHLÁŠENÍ O BEZINFEKČNOSTI.

Děti, zákonní zástupci dítěte či jiné osoby vč. zaměstnanců MŠ, s příznaky infekčního onemocnění,  NEMOHOU do MŠ vstoupit.

DOPORUČENÍ pro zákonné zástupce

– na začátku školního roku budou zákonní zástupci dítěte vyzváni učitelkou třídy k aktualizaci konatkatů (telefonní čísla, e-maily).

– MŠ  bude zákonné zástupce (a děti vhodnou formou) aktuálně informovat o stanovených hygienických a protiepidemických pravidlech podle tzv. „SEMAFORU“.

 

 

 

 

příloha_čestné_prohlášení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Plánované akce:

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit